Apie gyvūnus
 
ŠUNŲ GYDYMAS
ŠUNŲ SKIEPAI
 
KAČIŲ GYDYMAS
KAČIŲ SKIEPAI
 
ŠEŠKŲ LIGOS
ŠEŠKŲ GYDYMAS
 
GRAUŽIKŲ LIGOS
GRAUŽIKŲ GYDYMAS
 
ROPLIŲ LIGOS
 
Sausumos vėžliai
Vandens vėžliai
ROPLIŲ GYDYMAS
 
PAUKŠČIŲ LIGOS
PAUKŠČIŲ GYDYMAS
Mūsų kontaktai


Susirgo gyvūnas?

865519991

registratura@vetklinika.lt


Mūsų darbo laikas:

I - V 8-20
VI - VII 8-18

 Žemėlapis

STREET VIEW

  
     



UAB Zooveterinarijos Centras "TOTO"
Įmonės kodas: 225033960
PVM kodas: LT250339610
Adresas: I. Šimulionio g.5,  Vilnius
Luminor
LT054010049500683916
 Swedbank AB
LT137300010129484928

            
ROPLIAI | BŪTINA ŽINOTI | VETERINARO PATARIMAI

ROPLIAI


Ropliai – įdomūs ir egzotiniai naminiai augintiniai. Svarbiausia taisyklė norint džiaugtis sveiku gyvūnu - suteikti jam kuo panašesnes į natūralias laikymo sąlygas. Tam reikia nemažai žinių, laiko bei finansinių galimybių. Todėl prieš isigyjant roplį labai gerai pasvarstykite, ar tikrai galėsite jam visa tai suteikti. Neskubėkite. Neapdairiai įsigytas gyvūnas gali dėl Jūsų aplaidumo nugaišti.
 
Prieš įsigyjant roplį būtina:


o Įsigyti terariumą, kuriame roplys bus laikomas.
o Terariumo dugną padengti tinkamu substratu.
o Įrengti keletą slėptuvių, kuriose gyvūnas jaustųsi saugus ir nebūtų trikdomas.
o BŪTINAS vandens indas. Siekiant išvengti roplių dehidracijos, būtina žinoti šių gyvūnų geriamo vandens ypatumus. Vieni ropliai visiškai negeria vandens, nes pakankamą jo kiekį pasisavina su pašaru, kiti jo negeria iš vandens indo. Yra roplių rūšių, kurios geria tik iš tekančio vandens šaltinio, taip pat laižo rasą nuo lapų, todėl jų terariume privalo būti nedidelis vandens fontanėlis ar kriokliukas, iš kurio galėtų atsigerti, nes rasos kiekio jiems nepakanka arba labai dažnai apipurkšti šiltu vandeniu patį roplį ir augalus. Vieniems ropliams užtenka nedidelio vandens indo, o kitiems būtinas kuo didesnis, pašildomas indas, kuriame gyvūnas galėtų maudytis. Daugeliui roplių šiltas vanduo greitina medžiagų apykaitą, tad dažnos maudynės šiltame vandenyje skatina išsituštinimą, pvz.: labai lengva yra išmokyti iguanas tuštintis tiktai vandenyje, kad nebūtų teršiama terariume ir namuose.

Vanduo taip pat atlieka svarbų vaidmenį drėgmės palaikyme. Per žemas drėgmės lygis gali sukelti bendrus negalavimus, pvz., probleminį odos pasikeitimą. Per didelė drėgmė gali sukelti bakterinį ir nekrotinį dermatitą.

o Terariume turi būti palaikoma tam tikrai roplio rūšiai tinkama aplinkos temperatūra.
o Būtinas apšvietimas, kuris palaikomas UV arba paprastomis gyvūnams skirtomis lempomis. Šviesa veikia mineralų metabolizmą, reprodukciją ir roplių elgseną.
o Terariume turi būti tinkama ventiliacija, kuri leidžia išsklaidyti terariumo ore esančias atskiras daleles, bakterijas, virusus, grybelių sporas, taip pat sumažina nepageidaujamą kvapą. Ventiliacija veikia temperatūrą ir drėgmę, todėl jie turi būti pastoviai stebimi.
o Jei ruošiatės įsigyti vabzdžiaėdį roplį, pirma susiraskite tiekėją, kuris nuolat Jus aprūpins reikiamu vabzdžių kiekiu arba galite vabzdžius bandyti veisti patys. Reikia nepamiršti, kad vabzdžiai, prieš sušeriant juos ropliams, patys turi būti maitinami ir gauti papildų.
o Būtini vitaminai.
 
Dažniausiai pasitaikantys susirgimai


o Įvairūs odos susirgimai.
o Medžiagų apykaitos sutrikimai.
o Anoreksija.
o Kvėpavimo takų ligos.



Kaip išsirinkti sveiką roplį?


Gerai apžiūrėkite roplio odą, įsitikinkite, kad nėra užsilikusios senos odos likučių, patinimų, žaizdų, išskyrų iš angų. Senos odos likučiai dažniausiai užsilieka ant pirštų, akių, uodegos. Gyvūnas turi būti gerai įmitęs. Paprašykite, kad prie Jūsų pardavėjas pamaitintų gyvūną, nes tik taip galėsite įsitikinti, kad roplys neturi maitinimosi sutrikimų.




Įsigijus roplį patariama parodyti jį veterinarijos gydytojui profilaktinei apžiūrai.

 
LT EN RU

Visos teisės saugomos. Kopijuoti ar platinti informaciją be administracijos patvirtinimo griežtai draudžiama.