Ką būtina žinoti apie vandens vėžlį?

Ką būtina žinoti apie vandens vėžlį?
 

Kuo ypatingas vandens vėžlių organizmas

 
Vėžlių, kaip ir visų šaltakraujų gyvūnų, kūno temperatūra priklauso nuo aplinkos ar vandens temperatūros. T.y. jie patys negali reguliuoti savo kūno temperatūros ir ji yra tokia, kaip ir supančios aplinkos. Žemesnėje aplinkos temperatūroje visos jų organizmo funkcijos sulėtėja, jie sunaudoja mažiau pašarų ir vandens, negali pilnai suvirškinti ir įsisavinti gauto pašaro. Žemoje temperatūroje užmiega žiemos miegu. Vėžlio nerekomenduojame migdyti žiemos miegu, jei esate mėgėjas. Jie neturi dantų, bet labai stipriais žandikauliais pašarą ar auką gali plėšyti dalimis.
 
Vėžlių regėjimas puikiai išvystytas. Jie mato netgi spalvas.
 

Vandens vėžliai

 
Šių vėžlių laikymui rekomenduojama įrengti specialius akvariumus, akvariumo dydis renkamas pagal suaugusio vėžlio dydį, todėl labai svarbu terariumo išmatavimus rinktis pagal vėžlio rūšį. Vandens temperatūra turėtų būti apie 24–28 °C. Aplinkos temperatūra akvariume turėtų būti apie 24–28 °C. Naktį šviesą galimą išjungti, tačiau aplinkos (oro) temperatūra neturėtų nukristi žemiau 18 °C. Optimali temperatūra naktį turėtų būti 5 °C žemesnė nei dieną. Vandenį akvariume galima šildyti spec. vandens šildytuvais (juos reikėtų apsaugoti nuo galimo daužymosi, gyvūnui plaukiojant), galima naudoti šildomuosius kilimėlius po akvariumu (tai pigiau, bet tokiu atveju sunkiau kontroliuoti tolygią vandens temperatūrą). Būtina įrengti salelę, į kurią vėžlys galėtų pilnai išlipti ir pasišildyti po lempa, kur temperatūra turėtų būti 32–35 °C. Virš salelės, šarvui stiprinti, rekomenduojame pakabinti specialią UVB lempą, kuri turėtų būti pakabinta tokiame aukštyje, kokį nurodo gamintojas.
 
 

Mityba:

 
Mityba ir laikymo sąlygos turi labai didelės įtakos jų sveikatai ir reprodukcinėms savybėms. Skirtingų vandens vėžlių rūšių mitya skiriasi, todėl prieš įsigyjant vėžlį, būtina pasidomėti, kuo turėsite maitinti savo augintinį. 
 

Sveikata:

 
Norint sužinoti, ar Jūsų augintinis yra sveikas, atsižvelkite į sekančius rodiklius:
 
1. Patikrinkite kiautą. Jis turi būti tvirtas ir nesužalotas.
2. Akys turi būti atmerktos, blizgančios, be traiškanų, vokai nesutinę.
3. Nosis ir burna turi būti sausos ir nesulipusios.
4. Išeinamoji anga turi būti švari, išmatos formuotos, neaštriu kvapu.
5. Oda turi būti elastinga.
6. Keliant vėžliuką jis turi išsigąsti ir priešintis, nebūti apatiškas.
7. Sveikas vėžliukas nesislėps nuolat savo slėptuvėje, bet plaukios pirmyn ir atgal, kad iššniukštinėtų savo vietovę, nes šie ropliai iš prigimties yra smalsūs.
 
Prižiūrint vėžliukus teisingai, jie bus stiprūs ir sveiki.
 
 
 
 
 

Turite klausimų? Norite užsiregistruoti vizitui?

Mūsų klientų savitarnoje rasite laisvus gydytojų laikus ir galėsite greitai ir nesudėtingai užsiregistruoti bei gauti tai patvirtinančią žinutę. Spauskite: 


 

Arba skambinkite telefonu:

 8 655 19991

Mūsų darbo laikas:

I - V 9 - 20
VI - VII 9 - 18 

 

Parašykite mums:
 
Apsilankykite:
 
Apsilankykite mūsų:
 
Apsilankykite mūsų: