Apie gyvūnus
 
ŠUNŲ GYDYMAS
ŠUNŲ SKIEPAI
 
KAČIŲ GYDYMAS
KAČIŲ SKIEPAI
 
ŠEŠKŲ LIGOS
ŠEŠKŲ GYDYMAS
 
GRAUŽIKŲ LIGOS
GRAUŽIKŲ GYDYMAS
 
ROPLIŲ LIGOS
ROPLIŲ GYDYMAS
 
PAUKŠČIŲ LIGOS
PAUKŠČIŲ GYDYMAS
Mūsų kontaktai


Susirgo gyvūnas?

865519991

registratura@vetklinika.lt


Mūsų darbo laikas:

I - V 8-20
VI - VII 8-18

 Žemėlapis

STREET VIEW

  
     UAB Zooveterinarijos Centras "TOTO"
Įmonės kodas: 225033960
PVM kodas: LT250339610
Adresas: I. Šimulionio g.5,  Vilnius
Luminor
LT054010049500683916
 Swedbank AB
LT137300010129484928

            
Prostatos ligos
Prostata - tai priedinė lytinė liauka. Savo struktūra ir funkcijomis šuns prostata yra labai panaši į žmogaus, todel ir daugelis prostatos patologijų, tiek žmonių, tiek šunų, vystosi labai panašiai. Paveikslėlyje yra aiškiai matomas prostatos išsidėstymas šlapimo pūslės ir tiesiosios žarnos atžvilgiu. Būtent tokia anatominė padėtis ir sukelia daugiausiai klinikinių problemų kai gyvūnui senstant vystosi įvairios prostatos patologijos.

Prostata išskiria didžiąją dalį ejakuliato sekreto, kuris yra būtina terpė spermatozoidų gyvybingumui bei aktyvumui palaikyti. Prostatos funkcijas reguliuoja vyriškas sėklidžių išskiriamas hormonas testosteronas.

ši liauka pradeda formuotis dar iki šuniui pradėjus bręsti ir pilnai susiformuoja 2 metų amžiaus. Nuo 2 metų ji keičiasi priklausomai nuo lytinio aktyvumo, vyriško hormono testosterono bei besivystančių ligų.

šunys gali sirgti daugeliu prostatos ligų. Tai - prostatos hiperplazija, metaplazija, cistos, ūmūs ir lėtiniai uždegimai, abscesai, navikai ir tt. Didžiausią įtaką šių susirgimų vystymuisi turi gyvūno amžius. Beveik visų 4 - 5 metų patinų prostata jau būna daugiau ar mažiau padidėjusi. Tikimybė, kad 8 metų nekastruotas patinas susirgs prostatos ligomis yra didesnė nei 80 procentų.

šunys, turintys prostatos problemų, dažniau prašosi į lauką, gali pasišlapinti ir namuose, kartais šlapimas laša nevalingai. Lauke sergantys gyvūnai šlapinasi daug ilgiau nei anksčiau, šlapimas laša maža srovele, kartais šlapinimasis būna skausmingas, šlapime gali būti kraujo arba namuose galima rasti kraujo lašiukų, kurie vis išlaša iš apyvarpės net šuniui neisšlapinant. Kartais šuniui būna sunku pasituštinti, tuštinatis gali lašėti ir šlapimas. Gali pakisti šuns eisena, šuo atsargiau sėdasi, gali mažiau ėsti, tapti liūdnesnis.

Pastebėjus bent vieną iš panašių požymių reiktų kreiptis į specialistus. Kadangi panašią kliniką gali duoti ir daugelis šlapimo trakto ligų, paraanalinių liaukų uždegimai, stuburo problemos ir tt.


Veterinarijos gydytojas ištirs prostatą rektaliai, ultragarso bei rengeno pagalba, gali tekti atlikti šlapimo bei kraujo tyrimus. Nustačius diagnozę skiriamas gydymas. Pirmas ir pagrindinis žingsnis beveik visoms prostatos patologijoms stabdyti ir gydyti - kastracija. Tokiu būdu yra iš karto stabdomas prostatos stimuliavimas progesteronu. Jei nėra onkloginių pakitimų jau per 1 - 2 mėn. prostata sumažėja ketvirtadaliu. Dažniausiai to pakanka, kad būtų nuimtas spaudimas šlapimo pūslei bei tiesiąjai žarnai ir išnyktų nemalonūs klinikiniai požymiai. Jei prostatoje yra pūlinukų ar cistų, yra skiriamas antibiotikų kursas. Piktybiniai navikai šunų prostatoje vystosi žymiai rečiau nei žmonių, tačiau tokiu atveju, jeigu liga yra toli pažengusi, gali tekti prostatą šalinti chirurginiu būdu. ši operacija yra pakankamai sudėtinga ir jos pognozė yra abejotina. Todėl svarbu neužleisti ir laiku gydyti prostatos ligas.

Kastracija yra svarbi ne tik gydymui, bet ir profilaktikai. šunų, kurie kastruojami iki lytinio subrendimo arba ankstyvame amžiuje, prostata visą gyvenima išlieka visai mažyte ir senstant nekinta. Taigi, labai ženkliai sumažėja prostatos problemų rizika. Todėl, jei neplanuojate savo augintinio veisti, kastracija be visų kitų savo teigiamų poveikių gyvūnų elgsenai bei socializacijai, dar ir padės išvengti rimtų susirgimų gyvūno senatvėje.
LT EN RU

Visos teisės saugomos. Kopijuoti ar platinti informaciją be administracijos patvirtinimo griežtai draudžiama.