Apie gyvūnus
 
ŠUNŲ GYDYMAS
ŠUNŲ SKIEPAI
 
KAČIŲ GYDYMAS
KAČIŲ SKIEPAI
 
ŠEŠKŲ LIGOS
ŠEŠKŲ GYDYMAS
 
GRAUŽIKŲ LIGOS
GRAUŽIKŲ GYDYMAS
 
ROPLIŲ LIGOS
ROPLIŲ GYDYMAS
 
PAUKŠČIŲ LIGOS
PAUKŠČIŲ GYDYMAS
Mūsų kontaktai


Susirgo gyvūnas?

865519991

registratura@vetklinika.lt


Mūsų darbo laikas:

I - V 8-20
VI - VII 8-18

 Žemėlapis

STREET VIEW

  
     UAB Zooveterinarijos Centras "TOTO"
Įmonės kodas: 225033960
PVM kodas: LT250339610
Adresas: I. Šimulionio g.5,  Vilnius
Luminor
LT054010049500683916
 Swedbank AB
LT137300010129484928

            
Virusinis kosulys - cennel cough - tracheobronchitas

Žiemą, atšalus orams, šunys, kaip ir žmonės, žymiai dažniau serga peršalimo ligomis. Ypač dažnai suserga lepūs naminiai šuniukai, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia miegodami šiltame guolyje, ar net šeimininko lovoje, o paskui trumpam išvedami pasivaiščioti į žvarbų lauką. šunys, pastoviai gyvenantys lauke net ir esant dideliems šalčiams beveik niekada nesuserga. Didžiausą pavojų kelia staigi temperatūrų kaita, drėgnas vėjas, skersvėjis. šunis reikia grūdinti ir prie pasivaikščiojimų šaltu metu pratinti palaipsniui. Jei išvesite savo augintinį už pavadėlio, eisite lėtu žingsniu, jam jau po kelių minučių pasidarys šalta. O jei leisite jam aktyviai judėti, pažaisti su mėgiamu žaisliuku ar kitais šunimis, net ir trumpo plauko šuo nesušals. Ypač lepiems šunims yra siuvami įvairūs drabužėliai, apsaugantis nuo drėgmės, vėjo ar šalčio.


Be kitų peršalimo ligų šunys serga virusiniu tracheobronchitu, dar vadinamu virusiniu kosuliu (cennel cough). Tai ypač greitai plintanti infekcinė liga. Dažniausiai šunys perserga gana lengvai ir pasveiksta per 1-2 savaites, bet pasitaiko ir rimtų, gyvybei pavojingų komplikacijų, ypač, jei suserga maži šuniukai ar pagyvenę šunys. Todėl reikėtų imtis priemonių, kad išvengti šio susirgimo, o susirgus - tinkamai gydyti.

Pagrindinis požymis - sausas, spazminis kosulys. Jį sukelia visas kompleksas virusų, kurie dažnai komplokuojasi antrine infekcija. Patekę į organizmą jie sukelia trachėjos ir bronchų uždegimą. Kosėdamas šuo gali žiaugčioti, iškosėti baltą putotą skysti, ir todėl kartais šeimininkams atrodo, kad jų augintis vemia. Kosulio priepuoliai dažniausiai prasideda aktyviau pajudėjus, įkvėpus šalto oro, stipriau patempus pavadėlį, spaudžiant trachėją. Kartais išsivysto konjuktyvitas (akies gleivinės uždegimas), rinitas (nosies gleivinės uždegimas), čiaudulys, atsiranda išskyros iš nosies ir akių. Bendra savijauta ligos pradžioje dažniausia išlieka gera, šunys būna aktyvūs ir noriai ėda. Bet kokiu atveju, šuniui pradėjus kosėti, reiketų neleisti jam kontaktuoti su kitais šunimis, kad išvengti ligos plitimo, ir kreiptis į savo veterinarijos gydytoją. Jis atliks reikiamus tyrymus, paskirs gydymą, diferencijuos šią ligą nuo kitų panašių (plaučių uždegimo, šunų maro ir tt.) ir paskirs gydymą.


Stengiantis išvengti virusinio tracheobronchito, reikia laiku vakcinuoti šunis ir pasidomėti, ar į naudojamą vakcina įeina ir virusinis kosulys. Bet, kaip ir žmonių girpą, šią ligą, gali sukelti skirtingi sukėlėjai ir jų štamai, pasitaiko metų, kai virusas būna atsparus net vakcinai. Todėl reiktų stengtis neleisti šuniui žaisti su kitų šunų žaislais, gerti ar ėsti iš svetimų dubenėlių. Ypač kruopščiai saugotis reikėtų laikant daugiau šunų ir vienam iš jų susirgus, taip pat šunų viešbučiuose, dresūros aikšelėse kadangi šis virusas labai greitai plinta per seiles, nosies, akių išskyras. Taigi - per bendrus žaislus, dresūros rankoves, dubenėlius.

Gydymui yra skiriami antibiotikai (antrinei infekcija išvengti), taip pat kosulį slopinantys vaistai, vitamininiai preparatai.

 
LT EN RU

Visos teisės saugomos. Kopijuoti ar platinti informaciją be administracijos patvirtinimo griežtai draudžiama.