Apie gyvūnus
 
ŠUNŲ GYDYMAS
ŠUNŲ SKIEPAI
 
KAČIŲ GYDYMAS
KAČIŲ SKIEPAI
 
ŠEŠKŲ LIGOS
ŠEŠKŲ GYDYMAS
 
GRAUŽIKŲ LIGOS
GRAUŽIKŲ GYDYMAS
 
ROPLIŲ LIGOS
ROPLIŲ GYDYMAS
 
PAUKŠČIŲ LIGOS
PAUKŠČIŲ GYDYMAS
Mūsų kontaktai


Susirgo gyvūnas?

865519991

registratura@vetklinika.lt


Mūsų darbo laikas:

I - V 8-20
VI - VII 8-18

 Žemėlapis

STREET VIEW

  
     UAB Zooveterinarijos Centras "TOTO"
Įmonės kodas: 225033960
PVM kodas: LT250339610
Adresas: I. Šimulionio g.5,  Vilnius
Luminor
LT054010049500683916
 Swedbank AB
LT137300010129484928

            
Žarnyno nepraeinamumas

ŽARNYNO NEPRAEINAMUMAS(Straipsnio autorė - veterinarijos gydytoja Laura Udraitė - Vovk)


Šunys ir katės, ypač jauni, mėgsta žaisti su įvairiausiais daiktais - specialiai tam skirtais arba netyčia rastais. Žaidimai - puikus būdas judėti bei bendrauti su šeimininku. Tačiau žaidžiančius šunis, kaip ir vaikus, būtina prižiūrėti tam, kad išvengti nenumatytų pavojų.

Žaisdami gyvūnai savo žaislus gali praryti. Dažnai jie nepastebimai pašalinami su išmatomis, tačiau kartais gali pridaryti rimtų nemalonumų. Gyvūnų skrandyje ar žarnyne mes randame kamuoliukus, įvairiausius guminius ar plastmasinius žaislus, vaikiškų konstruktorių dalis, įvairaus dydžio akmenis, metalinius šaukštus, šeimininkų kojines ar pirštines, butelių kamščius, stambius kaulus, kalėdinių eglių blizgučius. Kartais būna sunku patikėti, kaip toks mažas gyvūnėlis galėjo praryti tokį didelį daiktą. Visi šie svetimkūniai gali pažeisti virškinamojo trakto gleivinę, dirginti skrandį, sukelti dalinį ar pilną žarnyno nepraeinamumą.

Tai rimtas susirgimas reikalaujantis skubios veterinarinės pagalbos. Ypač pavojinga, kai prarytas daiktas pilnai uždaro žarnyno spindį.

Klinikiniai požymiai priklauso nuo to, kokioje virškinamojo trakto dalyje įstringa prarytas daiktas. Kamuoliai ir kiti stambesni daiktai dažniausiai užsilaiko skrandyje arba plonajame žarnyne. Gyvūnas ima vemti, išvemia ką tik suėstą pašarą, paskui visai nustoja ėsti, bando gerti, bet vandenį tuoj pat išvemia. Gali vemti išmatų masėmis. Pilvas tampa skausmingas. Pradžioje gyvūnas gali šiek tuštintis, paskui nustoja. Sugraužtų kaulų nuolaužos suformuoja kietą kamštį storajame žarnyne bei tiesiojoje žarnoje. Gyvūnas neėda, vis bando tuštintis, bet nesėkmingai. Tuštinimasis tampa skausmingas. Gali šiek tiek kraujuoti iš tiesiosios žarnos. Dėl spazmuojančio žarnyno jis tampa neramus, vaikšto susirietęs, kartais vemia. Iki užsikimšimo vietos ir ypač toje vietoje, kur užstringa prarytas daiktas, prasideda stiprus žarnyno uždegimas, kuris vėliau gali pereiti į visišką žarnos nekrozę. Nekrotinės masės bei toksinai rezorbuojami į kraują ir stipriai apnuodija organizmą ir dar labiau sunkina sergančiojo būklę.


Jeigu žarnyno spindis uždaromas nepilnai, klinika būna ne tokia ūmi, gyvūnas gali mėnesių mėnesiais prasčiau ėsti, laikas nuo laiko pavemti, sunkiau tuštintis arba net viduriuoti, mesti svorį, tapti liūdnas ir vangus.

Aštrūs daiktai gali perforuoti stemplę, skrandį ar žarnyną. To pasėkoje išsivysto ūmus krūtinplėvės ar pilvaplėvės uždegimas, gresiantis sepsiu ir staigia mirtimi.

Susirgimą diagnozuoja veterinarijos gydytojas pagal klinikinius požymius, kontrastines rentgeno nuotraukas, endoskopinius, bei kitus tyrimus.

Gydymo tikslas - kuo skubiau pašalinti nepraeinamumą sukėlusi svetimkūnį bei atstatyti organizmo funkcijas Priklausomai nuo pažeidimo vietos ir susirgimo trukmės tam naudojamos klizmos arba operacinis gydymas, kartais tenka šalinti ir dalį nekrotizavusio žarnyno.


Svarbiausia - kuo greičiau kreiptis i specialistus, nes kiekviena uždelsta valanda mažina sėkmingos baigties galimybę, nusilpusį gyvūną yra daug pavojingiau operuoti, jis sunkiau sveiksta.

Taigi, žaiskite su savo augintiniais , bet pasirūpinkite, kad malonūs žaidimai nebūtų pavojingi sveikatai. Venkite duoti jiems mažus žaisliukus, akmenis, kuriuos šuo gali praryti. Ypač dažnai įvairius daiktus praryja judrūs ir aktyvūs šunys, tokie kaip dobermanai, bokseriai, amerikiečių stafordšyro terjerai.
  
Patiko šis straipsnis?
Norite užsirašyti vizitui pas veterinarijos gydytoja?
Skambinkite mūsų registratūros telefonu:

 

865519991


Čia rasite tinkamas priemones augintiniui (spauskite ant paveikslėlio)>>

LT EN RU

Visos teisės saugomos. Kopijuoti ar platinti informaciją be administracijos patvirtinimo griežtai draudžiama.