Apie gyvūnus
 
ŠUNŲ GYDYMAS
ŠUNŲ SKIEPAI
 
KAČIŲ GYDYMAS
KAČIŲ SKIEPAI
 
ŠEŠKŲ LIGOS
ŠEŠKŲ GYDYMAS
 
GRAUŽIKŲ LIGOS
GRAUŽIKŲ GYDYMAS
 
ROPLIŲ LIGOS
ROPLIŲ GYDYMAS
 
PAUKŠČIŲ LIGOS
PAUKŠČIŲ GYDYMAS
Mūsų kontaktai


Susirgo gyvūnas?

865519991

registratura@vetklinika.lt


Mūsų darbo laikas:

I - V 8-20
VI - VII 8-18

 Žemėlapis

STREET VIEW

  
     UAB Zooveterinarijos Centras "TOTO"
Įmonės kodas: 225033960
PVM kodas: LT250339610
Adresas: I. Šimulionio g.5,  Vilnius
Luminor
LT054010049500683916
 Swedbank AB
LT137300010129484928

            
ŠUNŲ LIGOS - ŠUNS ŠIRDIES LIGOS - ŠIRDIES LIGŲ DIAGNOSTIKA

ŠIRDIES LIGŲ DIAGNOSTIKA
(Straipsnio autorius - veterinarijos gydytojas kardiologas Orestas Vovk)
 
Šiuolaikinėje veterinarijoje širdies ligų diagnostikai naudojami 4 pagrindiniai metodai ir tik jų rezultatų visuma leidžia tiksliai nustatyti širdies ydą:

1. AUSKULTAVIMAS FONENDOSKOPU. Tai senas ir gerai zinomas metodas, kuriuo gydytojas išklauso gyvūno širdį ir nustato patologinius širdies ūžesius bei ritmo sutrikimus. Jau pagal širdies ūžesio vietą gydytojas gali prelimiariai nustatyti, kuri širdies dalis pažeista.
Mūsų klinikoje širdis auskultuojama jauniems gyvūnams, apsilankiusiems klinikoje pirminei apžiūrai ar profilaktiniam skiepui.
Taip pat mes periodiškai auskultuojame širdį vyresniems gyvūnams, net jei jie išoriškai atrodo visiškai sveiki ir užsuko pas mus tik kasmetinei vakcinacijai.
Šitokiu būdu mes jau ankstyvoje stadijoje galime diagnozuoti įgimtas arba vyresniame amžiuje įgytas širdies ligas, kurių gyvūnų šeimininkai iki šiol galbūt nė neįtarė.
Prieš operaciją, kuomet gyvūnui reikalinga narkozė, mes dar kartą paklausome širdį, nes širdinis ligonis gali sunkiau pernešti narkozę arba ši netgi gali sukelti ligonio mirtį operacijos metu.
Auskultuojant galima nustatyti širdies ūžesius ir ritmo sutrikimus.

2. RENTGENAS -  fonendoskopu nustačius širdies ūžesius, dar neaišku, ar tai nesukėlė antrinių širdies ir aplinkinių organų pakitimų. Tuomet atliekame rentgenografiją. Dviem projekcijom – iš viršaus ir iš šono - paveiksluojama gyvūno krūtinės ląsta ir širdis.
Is sios nuotraukos gydytojas gali spręsti, ar širdies siluetas nėra padidėjęs, gal padidėjusi kuri viena širdies pusė, kaip atrodo į širdį ateinančios ir išeinančios kraujagyslės, plaučių kraujagyslės, plaučiai ir bronchai.
Rentgeno nuotrauka labai svarbi, siekiant tiksliai nustatyti besivystančius antrinius pakitimus širdies ir krajagyslių sistemoje.
Rentgenu galima nustatyti širdies padidėjimą.

3. ULTRAGARSAS – ultragarsinis širdies tyrimas arba kardioechoskopija – pažangiausias ir išsamiausias širdies tyrimo metodas. Jis papildo iki šiol atliktus tyrimus. Juo mes galime išmatuoti širdies sienelių storį, pamatuoti abiejų prieširdzių ir abiejų skilvelių dydį, įvertinti visų keturių vožtuvų – dviburio, triburio, aortos ir plautinės arterijos – būseną: jų sandarumą, praleidžiamo kraujo srauto kiekį ir greitį. Galima išmatuoti širdies raumens pajėgumą, susitraukimo jėgą, darbo efektyvumą (kiek procentaliai efektyviai dirba širdies raumuo, palyginus su sveika).
Ultragarsu galima įvertinti širdies raumens ir vožtuvu stovį.

4. EKG elektrokardiograma atliekama siekiant ištirti širdies laidinę sitemą, įvertinti elektrinio impulso susidarymą bei plitimą širdyje. Šiuo metodu nustatoma, ar širdis dirba ritmingai, nustatytomi ritmo sutrikimai, įvairūs širdies raumens pažeidimai, įvertinama koronarinės sistemos veikla, nustatoma, ar abidvi širdies pusės dirba sinchroniškai, susitraukia su vienoda jėga.
Elektrokardiograma nustato širdies ritmo sutrikimus (aritmijas), kitus širdies darbo sutrikimus.

Gydytojas apibendrina visų šių tyrimų rezultatus ir nustato diagnozę. Kartais gyvūnas gali turėti keletą ydų, dažnai pasitaiko įvairių šių ydų kombinacijų.
Tai labai svarbu žinoti skiriant gydymą.

Kai kurie vaistai, kurie nuostabiai veikia vienos širdies ligos atveju, kitu atveju gali ne tik nepagelbėti, o netgi stipriai pakenkti. Pvz, vaistas Vetmedinas, kuris sustiprina širdies susitraukimo jėgą ir yra nepaprastai veiksmingas Dilatacinės KardioMiopatijos atveju (DKM), gali pakenkti ar netgi pražūdyti gyvūną, jei šis turi Hipertrofinę KardioMiopatiją (HKM).
Ši skirtumą galima nustatyti tik kardioechoskopu.

Kai kurių susirgimų atveju medikamentai gali būti bejėgiai ir vienintelis būdas pagelbėti - chirurginė intervencija.

Tinkamai parinkus gydymą, vaistai sustiprins širdies susitraukimo jėgą, sumažins kraujagyslių pasipriešinimą, širdis mažiau pervargs ir efektyviau dirbs, gyvūnas vėl atgaus gyvenimo džiaugsmą, norą lakstyti ir žaisti ir džiugins Jus - jo šeimininkus.
 
Turite klausimų arba norite užsirašyti vizitui?
orestas@vetklinika.lt    865519991
LT EN RU

Visos teisės saugomos. Kopijuoti ar platinti informaciją be administracijos patvirtinimo griežtai draudžiama.