Apie gyvūnus
 
ŠUNŲ GYDYMAS
ŠUNŲ SKIEPAI
 
KAČIŲ GYDYMAS
KAČIŲ SKIEPAI
 
ŠEŠKŲ LIGOS
ŠEŠKŲ GYDYMAS
 
GRAUŽIKŲ LIGOS
GRAUŽIKŲ GYDYMAS
 
ROPLIŲ LIGOS
ROPLIŲ GYDYMAS
 
PAUKŠČIŲ LIGOS
PAUKŠČIŲ GYDYMAS
Mūsų kontaktai


Susirgo gyvūnas?

865519991

registratura@vetklinika.lt


Mūsų darbo laikas:

I - V 8-20
VI - VII 8-18

 Žemėlapis

STREET VIEW

  
     UAB Zooveterinarijos Centras "TOTO"
Įmonės kodas: 225033960
PVM kodas: LT250339610
Adresas: I. Šimulionio g.5,  Vilnius
Luminor
LT054010049500683916
 Swedbank AB
LT137300010129484928

            
Gyvūnų ženklinimas ir registracija


Informacija dėl gyvūnų ženklinimo ir registravimo

 

   2016 m. sausio 1 d. įsigaliojęs naujas Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimas (dėl privalomo gyvūnų ženklinimo) ,,TOTO'' veterinarijos klinikoje sukėlė tikrą klientų antplūdį. Kol vieni gyvūnų mylėtojai lankosi ir teiraujasi apie būsimas procedūras, kiti, atvykę su keturkojais, yra pasiryžę kuo skubiau visus formalumus įvykdyti. Norėdami suteikti patikimą informaciją ir sutaupyti šiek tiek Jūsų brangaus laiko, pateikiame atsakymus į svarbiausius, pastaruoju metu dažniausiai užduodamus klausimus šia tema:

 

Kurie gyvūnai privalo būti paženklinti?


   Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimu visi Lietuvoje laikomi šunys, katės ir šeškai turi būti paženklinti mikroschemomis, o jų duomenys patalpinti į Gyvūnų augintinių registrą. Registracija bendroje duomenų bazėje privaloma ir keturkojams, kurie mikoroshema buvo paženklinti dar prieš įsigaliojant nauajm įstatymui ( t.y. iki 2015 m. gruodžio 31 d.).  Gyvūnai, gimę po 2016 m. sausio 1 d., privalo būti paženklinti mikroschema iki 4 mėn. amžiaus, bet ne vėliau, nei jie yra perduodami naujam savininkui.
   Šunys, katės ir šeškai, atvežti į Lietuvos Respubliką iš Europos Sąjungos ir trečiųjų valstybių, turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre per 14 dienų nuo atvežimo. Kiekvienas keturkojo savininkas yra pats atsakingas už šuns, katės ar šeško įregistravimą, todėl naujam gyvūno savininkui ar laikytojui galima perduoti tik gyvūnų augintinių registre įregistruotą šunį, katę ar šešką.
 

Kaip paženklinti ir užregistruoti gyvūną?


   Savo augintinį paženklinti ir užregistruoti specialioje duomenų bazėje savininkai gali bet kurioje veterinarijos klinikoje, į ją atvykę su keturkoju ir reikiamas dokumentais. Veterinarijos gydytojai gyvūną ne tik paženklins, bet ir užpildys prašymą dėl gyvūno augintinio ženklinimo ir įregistravimo. Šunys, katės ir šeškai, paženklinti mikroschema, Gyvūnų augintinių registre privalo būti užregistruoti ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo mikroschemos įvedimo. Tai padaryti galima veterinarijos klinikoje arba nuvykus į Vilniaus miesto Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (adresu: Jeruzalės g. 45, Vilnius), kur registravimo paslauga Jums bus atlikta nemokamai.
 


Kokių dokumentų reikia?


    Šunų, kačių ar šeškų savininkai, atvykę į veterinarijos kliniką ženklinimo procedūrai, su savimi privalo turėti visus gyvūno dokumentus (taip pat gyvūno kilmės liudijimą ( jei augintinis tokį turi)) ir savo asmens dokumentą (teises, pasą arba ID kortelę).
 

Kokios yra ženklinimo ir registravimo paslaugų kainos?


   Vilniaus veterinarijos klinikoje ,,TOTO‘‘ mikroschemos implantavimo ir prašymo dėl gyvūnų augintinio ženklinimo ir įregistravimo kaina – 15 eurų. Registravimo paslaugos kaina - 10 eurai.
 

Kaip užregistruoti anksčiau paženklintus gyvūnus?


   Iki 2015 m. gruodžio 31 d. mikroschema paženklinti šunys, katės ir šeškai, taip pat privalo būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre iki 2017 m. balandžio 1 d., bet ne vėliau kaip iki šuns, katės ar šeško perdavimo kitam asmeniui. Tokių augintinių savininkams galioja ta pati gyvūnų registravimo tvarka veterinarijos klinikoje arba Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT). Duomenys iš senų duomenų bazių perkeliami nebus.

 


Savo augintinį ženklinimui galite užregistruoti, paskambinę į veterinarijos klinikos ,,TOTO‘‘ registratūrą, telefonu:

865519991

LT EN RU

Visos teisės saugomos. Kopijuoti ar platinti informaciją be administracijos patvirtinimo griežtai draudžiama.