Veterinarinė dermatologija

Veterinarinė dermatologija

 Mūsų klinikoje atliekamos veterinarinės dermatologijos paslaugos:

  • Odos ligų tyrimai ir diagnozavimas
  • Odos ligų gydymas

 

Dermatologinių ligų simptomai ir gydymas

 

 Dažnas augintinio kasymasis – problema, kelianti diskomfortą ne tik pačiam keturkojui, bet ir su juo gyvenantiems žmonėms. Gausus šėrimasis, paraudusi, šlapiuojanti oda, išplikęs kailis – pirmieji odos ligų požymiai, dėl kurių vertėtų nedelsiant kreiptis į gyvūnų dermatologę - profesionalę.

  Daugiausiai problemų iškyla tuomet, kai sergančių gyvūnų šeimininkai bando augintinius gydyti patys. Neišsiaiškinę tikrųjų kasymosi ar paraudusios odos priežasčių, žmonės ne retai keturkojui patys nustato diagnozę ,,blusos‘‘ ir naudoja neaiškias antiparazitines priemones. Kartais gyvūnų savininkai įtaria ir alerginės kilmės ligas bei, nepasikonsultavę su specialiste, gydymui pasitelkia žmonėms skirtus antialerginius medikamentus ar vaistinius tepalus. Dažniausiai tokio ,,savarankiško‘‘ gydymo pasekmės būna vienodai liūdnos: augintinio kasymasis dar labiau suintensyvėja, raudonos dėmės ant odos išplinta, gyvūnas jaučia dar didesnį diskomfortą.

  Galiausiai supratę, kad ,,naminės‘‘ gydymo priemonės nėra veiksmingos, nusikamavusį gyvūną šeimininkai atveža į veterinarijos kliniką. Tokiais atvejais specialistei nebeužtenka augintinį ištirti ir paskirti jam lengvą gydymą. Nuplikusiam keturkojui tampa būtinas rimtas gydymo kursas bei stiprūs medikamentai.

Kaip išvengti rimtų dermatologinių problemų?

   Pasak ,,TOTO'' veterinarijos gydytojos Lauros Udraitės-Vovk, sveika gyvūno oda yra atspari iš aplinkos patenkantiems infekcijos sukėlėjams, tačiau pakanka bent menkiausio įbrėžimo, kad atsivertų galimybės patogeniniams mikroorganizmams daugintis. Dažniausiai oda pažeidžiama, kai pats gyvūnas intensyviai kasosi, kandžioja ar trina tą kūno vietą, kurią skauda ir niežti. Pirminėmis odos ligų priežastimis gali būti: blusos, kiti odos parazitai, nešvarus ir neprižiūrėtas kailis, odos svetimkūniai, ausų uždegimas, paraanalinių liaukų problemos. Taip pat oda gali buti pažeista gyvūnų kirpimo, šukavimo ar trimingavimo metu, po žaidimo su kitais šunimis, po maudynių nešvariame vandenyje.

  Tam, kad išvengtumėte rimtų gyvūno odos problemų, veterinarijos klinikos ,,TOTO‘‘ gydytoja rekomenduoja nuolat stebėti bei prižiūrėti gyvūno kailį ir odą, o vos pastebėjus pirmuosius ligos simptomus (padažnėjusį kasymasi, paraudusią odą ar neįprastai gausiai slenkantį kailį), nedelsiant užsiregistruoti vizitui (tai galite padaryti paskambinę telefonu: 8 655 19991).

Kaip sužinoti, ar Jūsų augintinis turi blusų?

Šia informacija video pamokėlėje su Jumis pasidalins ,,TOTO'' dermatologė Laura Udraitė-Vovk.

 

 

Turite klausimų? Norite užsiregistruoti vizitui?

Mūsų klientų savitarnoje rasite laisvus gydytojų laikus ir galėsite greitai ir nesudėtingai užsiregistruoti bei gauti tai patvirtinančią žinutę. Spauskite: 

 

 

Arba skambinkite telefonu:

 8 655 19991

Mūsų darbo laikas:

I - V 9 - 20
VI - VII 9 - 18 

 

Parašykite mums:
 
Apsilankykite:
 
Apsilankykite mūsų:
 
Apsilankykite mūsų: