Kodėl gyvūnai bijo fejerverkų?
Šventėms fejerverkai suteikia labai išskirtinę emociją. Taip, vaizdas – įspūdingas, tačiau garsas.. ne vienam suaugusiam žmogui kelia ne pačius maloniausius pojūčius, kai kuriems mažiems vaikams baimę, o ar įsivaizduojat ką jaučia gyvūnas?
Jei pastebėjote, kad Jūsų augintinis, vos išgirdęs menkiausią pokštelėjimą ima drebėti, slepiasi, inkščia – neignoruokite!
Visų pirmą, tiek katės, tiek šunys garsus girdi kur kas stipriau nei mes.
Žmogaus klausos spektras yra maždaug 64–23000 Hz, šuo girdi 67–45000 Hz, katė – 10–80000 Hz. Fejerverkų keliamas triukšmas yra apie 150 decibelų. Mūsų klausai pakenkti gali jau 90 decibelų garsas, o grėsmė prarasti klausą kyla ir nuo 120 decibelų. Šunys ir katės prarasti klausą gali nuo 85 decibelų garso. Žinant, kad katės ir šunys girdi tai, ko negirdime mes, galime tik įsivaizduoti kokį siaubą jiems kelia 150 decibelų garsas...
Bet yra dar kita baimės priežastis – tai psichologinė prigimtinė. Vieni augintiniai yra jautresni ir gali žymiai stipriau reaguoti į garsus, triukšmą, žaibą, griaustinį, ar net stipresnį vėją... Baimė gali peraugti net į paniką.
KAIP jiems galime padėti?
Sukurti saugią aplinką su jo mylimu žaislu, išjungti kitus, garsą skleidžiančius įrenginius. Jei jūsų augintinio vieta savo „bokse“ – neuždarykite jo kai lauke šaudo fejerverkai, kad jis galėtų išeiti, pasislėpti, nesijaustų įkalintas.
NESIGLAUSTYKITE
Šio patarimo laikytis ko gero sunkiausia, bet tai yra būtina. Jei norite, kad augintinis nurimtų, neglauskite jo, nes tai jam suteiks dar didesnį nerimą, kad tikrai kažkas yra negerai ir šeimininkas bando jį nuraminti. Elkitės įprastai, bet būkite netoliese.
PASIRŪPINKITE RAMINAMOMIS PRIEMONĖMIS
Tabletės, lašiukai, skystis į difuzorių – šių priemonių galite įsigyti pas mus>>
Pasirūpinkite, kad per didžiausias metų šventes Jūsų augintis jaustųsi ramiai ir saugiai!