Ką būtina žinoti apie sausumos vėžlį?

Ką būtina žinoti apie sausumos vėžlį?
 

Kuo ypatingas vėžlių organizmas? 

 
Vėžlių, kaip ir visų šaltakraujų gyvūnų, kūno temperatūra priklauso nuo aplinkos ar vandens temperatūros. T.y. jie patys negali reguliuoti savo kūno temperatūros ir ji yra tokia, kaip ir supančios aplinkos. Žemesnėje aplinkos
temperatūroje visos jų organizmo funkcijos sulėtėja, jie sunaudoja mažiau pašarų ir vandens, negali pilnai suvirškinti ir įsisavinti gauto pašaro. Mėgėjams laikytojams nerekomenduojame vėžlio migdyti žiemos miegu. Vėžliai neturi dantų, bet labai stipriais žandikauliais pašarą ar auką gali plėšyti dalimis. Vėžlių regėjimas puikiai išvystytas. Jie mato netgi spalvas.
 
Vėžliai neturi dantų, bet labai stipriais žandikauliais pašarą ar auką gali plėšyti dalimis.
 
Vėžlių regėjimas puikiai išvystytas. Jie mato netgi spalvas. Tačiau jie negirdi įprastų garsų, todėl nevarkite galvodami savo augintiniui vardą, nes jis į jį nereaguos.
 

Sausumos vėžliai 

 
Sausumos vėžlius laikyti galima akvariumuose arba specialiuose terariumuose. Šios rūšies vėžlių aplinkos temperatūra dieną turi būti 25-30 °C, naktį 24-25 °C. Terariume turi būti temperatūrų gradientas, kad vėžlys galėtų pasirinkti sau tinkamą temperatūrą ir reguliuoti savo kūno temperatūrą dienos eigoje. Šiltoji zona turėtų būti apie 30-32 °C, vėsioji 22-25 °C.
 
Tinkamos temperatūros palaikymui naudojamos specialios šildymo lempos. Gyvūnas kasdien turi gauti švaraus vandens, kurį būtina nuolat keisti. Nepatartina kaip kraiką naudoti medžio drožles, smėlį ar kitokį smulkų kraiką, nes vėžliai dažnai jų prisiėda ir tai gali baigtis jūsų augintinio mirtimi. Šildymui būtina naudoti specialų šildymo kabelį, o vitamino D sintezei ir kalcio įsisavinimui užtikrinti specialią UVB lempą, kuri turi būti pakabinta tokiame aukštyje, kokį nurodo gamintojas. Lempa, laikoma per žemai, gali sukelti akių problemas. Vėžlį laikant saulėtoje vietoje, būtina pasirūpinti, kad šis bet kada rastų pavėsį, kur galėtų pasislėpti nuo atviros saulės.
 
 
 
 

Mityba:

 
Mityba ir laikymo sąlygos turi labai didelės įtakos vėžlių sveikatai ir reprodukcinėms savybėms. Tinkamai laikomi bei maitinami vėžliai suserga labai retai. Sausumos vėžliai yra vegetarai. Svarbu, kad jų maistas būtų kuo įvairesnis. Vasarą maisto pagrindą sudaro kiaulpienių lapai ir žiedai, dobilai, žliūgė. Visais metų laikais galima maitinti daržovėmis (jas būtina susmulkinti arba sutarkuoti). Taip pat galima duoti vaisių, tačiau būtina stebėti, ar jūsų augintinis juos ėda noriai ir ar gerai jaučiasi. Jie neturėtų sudaryti daugiau nei 20 proc. viso raciono. Šioje internetinėje svetainėje galite patikrinti, kokias daržoves, žoles, vaisius gali valgyti sausumos vėžliai: https://www.thetortoisetable.org.uk/plant-database/viewplants/a-z/?l=a.
 
 

 

Sveikata:
 
Norėdami sužinoti, ar Jūsų augintinis yra sveikas, atsižvelkite į sekančius rodiklius:
  1. Patikrinkite kiautą - jis turi būti tvirtas ir nesužalotas.
  2. Akys visuomet turi būti atmerktos, blizgančios, be traiškanų.
  3. Nosis ir burna turi būti sausos ir nesulipusios.
  4. Išeinamoji anga turi būti švari, išmatos formuotos.
  5. Keliant vėžliuką jis turi išsigąsti ir priešintis, nebūti apatiškas.
  6. Sveikas vėžliukas nesislėps nuolat savo slėptuvėje, bet ropinės pirmyn ir atgal, kad iššniukštinėtų savo vietovę, nes šie ropliai iš prigimties yra smalsūs.

 

Tinkamai prižiūrimi vėžliukai bus stiprūs ir sveiki!
 
 
 

Turite klausimų? Norite užsiregistruoti vizitui?

Mūsų klientų savitarnoje rasite laisvus gydytojų laikus ir galėsite greitai ir nesudėtingai užsiregistruoti bei gauti tai patvirtinančią žinutę. Spauskite: 


 

Arba skambinkite telefonu:

 8 655 19991

Mūsų darbo laikas:

I - V 9 - 20
VI - VII 9 - 18 

 

Parašykite mums:
 
Apsilankykite:
 
Apsilankykite mūsų:
 
Apsilankykite mūsų: