Šeškų ligos
 
 
Šeškas – labai judrus ir smalsus gyvūnėlis, kuris gali tapti puikiu šeimos draugu. Be abejo, prieš įsigydami šį gražų mažylį, būtinai pasidomėkite jo auginimo specifika, įvertinkite visus pliusus ir minusus, kadangi norint jį tinkamai išauklėti, reikės tam skirti nemažai laiko.
 

Šeško gyvenimo trukmė, mityba, vakcinacija

 
  • Gyvenimo trukmė. Šeškai gyvena nuo 6 iki 10 metų (žinomi ir ilgesnės gyvenimo trukmės atvejai).
  • Mityba. Nėra gerai manyti, kad šeškus galima maitinti tuo, ką patys valgome. Norint užauginti sveiką ir ilgaamžį savo šeimos narį būtina šeškiukus maitinti tik geru subalansuotu pašaru. Labiausiai jiems tinka mažiems kačiukams skirtas sausas arba konservuotas ėdalas. Pvz.: Hill‘s, Specific ar Royal Canin pašarai skirti mažiems kačiukams.
  • Vakcinacija. Suaugę šeškai turi būti vakcinuojami vieną kartą metuose nuo mėsėdžių maro bei pasiutligės. Maži šeškiukai pirmą kartą vakcinuojami trijų mėnesių amžiaus, po mėnesio vakcinacija kartojama. Vakcinuojami tik sveiki gyvūnai.

Svarbu žinoti, kad nevakcinuotų šeškų NEGALIMA vesti į lauką, nes neturėdami pakankamo atsparumo virusinėms ligoms jie gali lengvai jomis užsikrėsti. Tam netgi nėra būtinas tiesioginis kontaktas su kitais gyvūnais, pakaks to, kad šeškiukas pasivaikščios ten, kur prieš kurį laiką praėjo sergantis gyvūnas.

  • Dehelmintizacija. Šeškai rečiau, nei šunys ar katės užsikrečia helmintais. Apie būtent Jūsų gyvūnui tinkamą dehelmintizaciją reikėtų pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

 

Šeškų kastracija

 

Šeškai subręsta sulaukę 5 - 6 mėnesių amžiaus. Subrendusių šeškų patinų kailis ir šlapimas įgauna nemalonų kvapą, jie ima žymėti teritoriją. Subrendusios pateles pradeda rujoti. Stirpiai paburksta ir padidėja jų makštis. Patelių ruja tęsiasi tol, kol ji susiporuoja su patinu. Po susiporavimo, nepriklausomai nuo to, apvaisinta patelė ar ne, ruja baigiasi. Patelių ruja savaime nepraeina, todėl ją būtina nutraukti suporuojant ją su patinu arba medikamentų pagalba. To nepadarius aukštas moteriškų hormonų kiekis sukelia stiprią anemiją (mažakraujystę). Patelės gleivinės tampa blyškios, sumažėja aktyvumas, negydant ji rimtai suserga ir gali nugaišti. Todėl neveisiamas pateles BŪTINA STERILIZUOTI.

Patelių sterilizaciją ir patinų kastraciją galima atlikti nuo 5 – 6 mėnesių amžiaus.

Šių procedūrų metu taip pat galima pašalinti ir paraanalines liaukutes, esančias prie išeinamosios angos. Išsigandę arba iš džiaugsmo šeškai išsskiria šių liaukučių sekretą, kuris turi specifinį labai stiprų kvapą.
 

Dažniausiai pasitaikančios šeškų ligos:

 
  • Ausų erkės.
  • Įvairios traumos. Šeškai yra trumparegiai, tad nebijo aukščio, todėl būtina apsaugoti jį nuo galimų pavojų.
  • Navikiniai susirgimai.
  • Aplastinė anemija.
 

Kaip išsirinkti sveiką šeškiuką?

 
Šiuo metu šeškai yra vieni iš populiariausių naminių augintinių. Jų kainos svyruoja nuo 500 iki 1000 eurų. Patariama rinktis ne tik pagal kainą. Būtina išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis auginami parduodami šeškiukai. Venkite tokių pardavėjų, kurie sako, kad šeškas maitinamas tuo, ką patys valgo. Apsižiūrėkite, kaip atrodo mažylių tėvai, pažiūrėkite ar pas šeškiuką švarios ausys, gražus, blizgantis, be nuplikimų, pleiskanų, šašelių ir parazitų kailis, ar akys neparaudusios, nepatinusios, ar gyvūnas nečiaudi yra judrus.
 
Įsigijus šeškiuką patariama parodyti jį veterinarijos gydytojui profilaktinei apžiūrai.
 
 
 

Turite klausimų? Norite užsiregistruoti vizitui?

Mūsų klientų savitarnoje rasite laisvus gydytojų laikus ir galėsite greitai ir nesudėtingai užsiregistruoti bei gauti tai patvirtinančią žinutę. Spauskite: 


 

Arba skambinkite telefonu:

 8 655 19991

Mūsų darbo laikas:

I - V 9 - 20
VI - VII 9 - 18 

 

Parašykite mums:
 
Apsilankykite:
 
Apsilankykite mūsų:
 
Apsilankykite mūsų: