Kalių sterilizacija

Kalių sterilizacija

 

Kalės sterilizacija – tai chirurginis patelės lytinių organų – gimdos ir kiaušidžių - pašalinimas. Ši procedūra ne tik padeda kontroliuoti naminių gyvūnų populiaciją, bet ir suteikia daug naudos kalytės sveikatai.

 

Sterilizacijos nauda sveikatai

Ne veltui veterinarijos gydytojai skatina sterilizuoti kalytę dar jauname amžiuje. Nors sterilizacijos laikas tarp skirtingų šunų veislių ir dydžių gali skirtis, sterilizacija atlikta ankstyvajame amžiuje (paprastai 12-18 mėnesių amžiuje) ženkliai sumažina pieno liaukų vėžio riziką. Tyrimais įrodyta, kad kuo vyresniame amžiuje atliekama sterilizacija, tuo jos įtaka pieno liaukų vėžio atsiradimui mažesnė.

Sterilizacija taip pat yra puiki priemonė pūlingam gimdos uždegimui – piometrai - išvengti. Piometra yra ganėtinai dažna nesterilizuotų patelių liga, kuri kelia didžiulį pavojų patelės gyvybei. Be to, pašalinus kiaušides, pašalinama ir kiaušidžių vėžio rizika.

 

Netikras nėštumas

Netikras arba tariamas nėštumas yra ganėtinai dažnai nesterilizuotoms kalytėms pasitaikantis reiškinys. Tai būklė, kai patelė, nebūdama šuninga, imituoja nėščios patelės elgesį - suka lizdą, tempia į jį žaislus, gali paburkti jos pieno liaukos, o jose atsirasti pieno. Netikras nėštumas paprastai pastebimas, praėjus kelioms savaitėms po rujos.

Kodėl taip nutinka?

Pasibaigus rujos ciklui šuns organizme padidėja progesterono ir prolaktino - hormonų, kurie ruošia organizmą nėštumui - kiekis. Jei apvaisinimas neįvyksta, šių hormonų kiekis ilgainiui sumažėja, tačiau kai kuriais atvejais hormonų pokyčiai gali apgauti organizmą ir priversti jį manyti, kad kalytė laukiasi. Ši būklė paprastai išsisprendžia savaime ir simptomai išnyksta, kai hormonų lygis normalizuojasi. Tačiau, jei simptomai yra sunkūs arba varginantys, gali prireikti veterinarijos gydytojų ir medikamentų pagalbos, kad būtų suteikta palaikomoji priežiūra, o kai kuriais atvejais - hormonų terapija simptomams sušvelninti. Ši būklė pabrėžia sterilizacijos svarbą, nes ji ne tik apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir panaikina netikro nėštumo galimybę.

 

Kada turėčiau sterilizuoti savo kalytę?

Optimalus sterilizacijos laikas gali būti skirtingas, tačiau paprastai veterinarijos gydytojai rekomenduoja sterilizuoti kalytes maždaug 12-18 metų amžiaus.

Visgi, pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, kad nustatytumėte tinkamiausią laiką augintinės sterilizacijai. Jis pateiks jums rekomendacijas, atsižvelgdamas į konkrečius jūsų kalytės poreikius ir veislei būdingus aspektus.

 

Pasiruošimas operacijai

Prieš operaciją pasikonsultuokite su savo veterinarijos gydytoju, aptarkite procedūrą, užduokite jums kylančius klausimus, kad suprastumėte galimas procedūros naudas ir rizikas, galėtumėte tinkamai pasiruošti pooperaciniam laikotarpiui.

Jei operacija suplanuota ryte, nešerkite gyvūno iš vakaro arba 4-6 valandas iki procedūros atlikimo. Vandens negirdykite likus 2 valandoms iki atvykimo į veterinarijos kliniką.

Vedžiokite šunį lauke tik su pavadėliu, kad galėtumėte aiškiai sekti ar gyvūnas ko nors nesuėdė. Namuose paruoškite saugią ir minkštą vietą gyvūno poilsiui ir atsigavimui po operacijos.

Atminkite, kad kiekvienas šuo yra skirtingas, todėl veterinarijos gydytojas gali turėti konkrečių nurodymų, atsižvelgiant į jūsų šuns sveikatą, veislę ir amžių. Laikydamiesi šių veiksmų ir palaikydami glaudų ryšį su veterinarijos gydytoju, kartu užtikrinsite sėkmingą operaciją ir sklandų šuns atsigavimą.

Laikydamiesi šių veiksmų ir palaikydami glaudų ryšį su veterinarijos gydytoju, užtikrinsite sėkmingą operacijos eigą ir sklandų šuns atsigavimą po jos.

 

Kalės sterilizacija - procedūros eiga

  • Prieš operaciją atliekama nuodugni gyvūno apžiūra, kraujo tyrimai, siekiant įsitikinti, kad šuo yra pakankamai sveikas anestezijai.
  • Mūsų veterinarijos klinikoje gyvūnams taikoma inhaliacinė narkozė, kuri yra saugesnė gyvūnui, jos pagalba operacijos metu lengviau kontroliuoti gyvūno miegą ir nejautrą. Be to narkozės metu gyvūnui yra pajungiama profesionali monitoringo sistema, kuri leidžia stebėti šiuos gyvybiškai svarbius organizmo rodiklius - kūno temperatūrą, kvėpavimo dažnį, širdies darbą ir kraujospūdį, įkvepiamo ir iškvepiamo oro sudėtį.
  • Sterilizacijos metu pilvo sienoje yra padaromas nedidelis pjūvis, per kurį surandamos ir atsargiai pašalinamos kiaušidės ir gimda. Pjūvio vieta susiuvama siūlais.
  • Operacija paprastai trunka apie 60-90 minučių. Po operacijos gyvūnas yra stebimas ir prižiūrimas specialistų stacionare, kol pilnai atsibunda po narkozės ir tą pačią dieną gali grįžti namo.
 

Pooperacinė priežiūra

Pooperacinė priežiūra apima šuns ramybę ir fizinio aktyvumo ribojimą, kad nebūtų pažeistos siūlės. Taip pat svarbu tinkamai naudoti paskirtus medikamentus.

Po operacijos kalytei rekomenduojama uždėti specialią plastikinę ar medžiaginę apykaklę arba drabužėlį, dengiantį pjūvio vietą, kadangi gydama žaizda gali niežėti, o šunys linkę ją laižyti. Žaizdos laižymas ne tik apsunkina jos gijimą, bet ir gali pažeisti siūlę, dėl ko tektų žaizdą siūti iš naujo. Taip pat dėl bakterijų esančių ant liežuvio žaizda gali supūliuoti.

Kad pooperaciniu laikotarpiu jūsų kalytė nejaustų skausmo ar diskomforto, veterinarijos gydytojas skiria vaistus skausmui malšinti. Kartu su vaistais nuo skausmo dažniausiai yra skiriami ir antibiotikai, siekiant apsaugoti žaizdą nuo galimų infekcijų.

Paprastai, atlikus procedūrą, suplanuojamas sekantis vizitas - siūlų pašalinimui (jei žaizda nebuvo siūta tirpiais siūlais) ir žaizdos gijimo įvertinimui bei pakartotinei antibiotikų injekcijai.

 

Kalės sterilizacijos kaina

Kalės sterilizacijos kaina gali varijuoti, priklausomai nuo gyvūno amžiaus, dydžio, sveikatos būklės ir tam tikrų fiziologinių sąlygų. Po apžiūros veterinarijos gydytojas gali tiksliai įvertinti gyvūno būklę, parinkti optimaliausią narkozės būdą ir procedūros kainą. Svarbu suprasti, kad kalės sterilizacija yra sudėtinga procedūra, reikalaujanti ne tik kvalifikuoto chirurgo bei jo asistento, tačiau ir anesteziologo, kontroliuosiančio narkozę bei gyvybinius rodiklius visos operacijos metu įsitraukimo.

 

Svorio kontrolė po kastracijos

Svorio kontrolė tiek po kalytės sterilizacijos, tiek po patino kastracijos yra svarbus pooperacinės priežiūros aspektas. Po sterilizacijos ir kastracijos gali sulėtėti gyvūno medžiagų apykaita, todėl šunys labiau linkę priaugti svorio. Tinkamo mitybos plano, derinamo su fiziniu krūviu, sudarymas užtikrina stabilų svorio palaikymą, o kartu ir gyvūno sveikatą.

Po sterilizacijos rekomenduojama pakeisti maistą į mažiau kaloringą, sumažinti porcijas arba pereiti prie specialiai sterilizuotoms kalėms skirto profesionalaus maisto. Svarbu užtikrinti, kad pasirinktame šunų maiste būtų pakankamas maistingųjų medžiagų kiekis. Specializuotose parduotuvės rasite pašarus, skirtus būtent sterilizuotiems ir kastruotiems šunims.

Kartu su mityba svarbu užtikrinti šuns fizinį aktyvumą. Priklausomai nuo veislės, amžiaus ir kitų aspektų užtikrinkite kasdienius pasivaikščiojimus, žaidimus ar treniruotes su šunimi. Tai ne tik padeda palaikyti reguliarų svorį, bet ir sustiprina šuns ir šeimininko ryšį, skatina šuns protinę veiklą. Svarbu fizinę veiklą didinti pamažu ir laikytis veterinarijos gydytojo rekomendacijų po operacijos.

 

 
 

Turite klausimų? Norite užsiregistruoti vizitui?

Mūsų klientų savitarnoje rasite laisvus gydytojų laikus ir galėsite greitai ir nesudėtingai užsiregistruoti bei gauti tai patvirtinančią žinutę. Spauskite: 


 

Arba skambinkite telefonu:

8 655 19991

 

Mūsų darbo laikas:

I - V 9 - 20
VI - VII 9 - 18 

 
Parašykite mums:
 
Apsilankykite:
 
Apsilankykite mūsų:
 
Apsilankykite mūsų: